Riepu jautājums vienmēr bijis diezgan sensitīvs, jo visi it kā zina, ka tām jābūt labām un drošām, bet realitāte ir tāda, ka labas riepas nemaksā maz. Un ekonomiskā situācija izdara spiedienu uz cilvēkiem, tāpēc tiek meklēti varianti, kā samazināt tēriņus. Diemžēl tas mēdz notikt arī uz drošības rēķina, šajā gadījumā uz jaunu riepu iegādi, paļaujoties uz veiksmi, ka ar mani jau nekas slikts neatgadīsies.

Tāpēc atgādinājumam daži faktori, kas liecina par to, ka noteikti jaunu riepu iegādi vairs nevajadzētu atlikt, ja ir dārga sava un apkārtējo drošība.

Protektors zem normas

Attiecībā uz riepām likumdošana nosaka normas, kādam jābūt protektora dziļumam. Vasaras riepām tie ir 1,6 milimetri, bet ziemas riepām vismaz 4 milimetri. Ceļu satiksmē nevar piedalīties ar tādām riepām, kam protektora dziļums ir mazāks par šīm normām. Tāpēc vajadzētu ik pa laikam pārliecināies, kāds ir protektora dziļums riepām, ar kurām ir aprīkota jūsu automašīna. Ja rādītāji ir jau tuvu zemākajai normai vai tieši uz šīs robežas, tad noteikti vajadzētu iegādāties jaunas riepas, jo ir riskanti piedalīties ceļu satiksmē ar tādām riepām, kam protektors ir šaubīgs.

Vairāk nekā desmit gadus vecas

Tāpat vajadzētu pievērst arī uzmanību tam, cik riepas ir vecas. Uz riepas ir norādes par to, kurā gadā un mēnesī ir ražotas riepas. Ieteicamais laiks, pēc kura riepas ir jāizņem no aprites, ir desmit gadi. Protams, ka riepas nolietojas daudz ātrāk, bet bieži vien tās kādu laiku glabājas ražotāja noliktavā un arī pie pārdevēja, tāpēc šajā laikā nezaudē savu kvalitāti.

Gumija ir sliktā stāvoklī

Riepu stāvokli jānovērtē arī vizuāli, jo gumijas kvalitāte var tikt ietekmēta arī mehāniski un no dažādiem apstākļiem. To ietekmē arī riepu uzglabāšana starp sezonām. Gumija var zaudēt savu elastību, saplaisāt, sākt drupt. Ja tādas pazīmes tiek pamanītas, noteikti jādomā par to, ka labāk jāpērk jaunas riepas, jo šādus bojājumus nevar novērst, tie ievērojami samazina riepu veiktspēju un sniegto drošību. Ja pašam nav pārliecības par to, kādā stāvoklī ir riepas, vienmēr var doties uz riepu centru, kur zinoši cilvēki tās pārbaudīs. Un vajadzības gadījumā turpat uz vietas būs plaša riepu izvēle, lai varētu iegādāties jaunas riepas.

Riepas neatbilst sezonai

Un pašsaprotams ir fakts, ka ceļu satiksmē navar piedalīties ar riepām, kas neatbilst sezonai. It īpaši ziemā braukt ar vasaras riepām. To aizliedz gan likums, gan tas nav savienojams ar elementāru drošību ceļu satiksmē. Ja tuvojas ziemas sezona, bet vecās ziemas riepas ir sliktā stāvokli, tad jau laikus jāpadomā, kur nopirkt jaunas riepas, lai varētu līdz 1. decembrim paspēt ar tām aprīkot savu automašīnu.