Kad uzsnieg neliels daudzums sniega, satiksme uz autoceļiem burtiski apstājas. Pie vainas, šajā gadījumā, nav laikapstākļi, bet gan mūsu nepietiekamā sagatavotība. Šajā visaptverošajā ceļvedī par sava automobiļa sagatavošanu ziemas mēnešiem, aplūkosim ziemas riepas un apspriedīsim vai ir vērts tās iegādāties. Ja nu tomēr nolemsiet, tad iegādāties ziemas riepas iespējams riepas.lv mājaslapā.
Ziemas riepas
Lai gan ziemas riepas kļūst arvien populārākas, daudzi autovadītāji joprojām nesaprot, kādam tieši nolūkam tās ir paredzētas un kāpēc tās būtu jāuzstāda. Patiesība ir tāda, ka ziemas riepas nav paredzētas tikai sniega un ledus braukšanai. Tomēr tās ir efektīvākas pat sausā laikā – ja vien apkārtējā temperatūra ir zemāka par 7 grādiem. Protams, uz sniega un ledus tās ir daudz efektīvākas, nekā vasaras riepas, taču tās nodrošinās labāku saķeri pat uz sausas virsmas. Tātad no novembra līdz marta beigām ziemas riepas gandrīz noteikti nodrošinās lielāku saķeri nekā vasaras riepas.
Kā darbojas ziemas riepas?
Ziemas riepas no vasaras riepām atšķiras trīs īpašos aspektos. Pirmais ir tas, ka protektora rakstā ir daudz vairāk rievu jeb lameļu, kas izspiež ūdeni un palīdz riepai iespiesties sniegā un ledū. Otrkārt, ziemas riepas ir izgatavotas no maisījuma, kura sastāvā ir vairāk silīcija dioksīda, kas nozīmē, ka riepas ir mīkstas un elastīgas pat aukstumā. Ļoti aukstos apstākļos vasaras riepu gumija kļūst ļoti cieta, un tas nozīmē, ka tā slīd pa ceļa virsmu, nevis pie tās pieķeras. Visbeidzot, ziemas riepu gumijas bloki ir veidoti tā, lai braukšanas laikā tie nedaudz kustēstos, un tas nozīmē, ka no tiem tiek izsviests sniegs, kas varētu būt uzkrājies. Savukārt vasaras riepas protektors piepildās ar sniegu un ledu un faktiski kļūst pilnīgi gluda un nederīga.
Cik maksā ziemas riepas?
Ziemas riepu izmaksas ir ļoti atšķirīgas atkarībā no markas un izmēra. Tomēr parasti par ziemas riepām jāsamaksā aptuveni tikpat daudz vai nedaudz vairāk, cik par vasaras riepām.
Ziemas riepu, vasaras riepu un vissezonu riepu atšķirības
Vissezonu riepas, kas paredzētas valstīm ar mērenu klimatu apvieno ziemas un vasaras riepu elementus, lai tās varētu lietot visu gadu. Tās ir izgatavotas no maisījuma, kas nodrošina labu saķeri sausos un siltos apstākļos, bet nekļūst cietas un stingras ļoti zemā temperatūrā. Tāpat kā ziemas riepām, arī šīm riepām protektorā ir daudz lameļu. Daudzi autovadītāji uzskata, ka vissezonas riepas ir visērtākais variants, jo tās var izmantot visos četros gadalaikos. Tomēr vissezonas riepām ir būtiski trūkumi. Tās nebūs tik efektīvas, kā vasaras riepas siltākos mēnešos, ne arī tik efektīvas, kā ziemas riepas aukstumā, kad saķere ir zema.
Kā uzglabāt ziemas riepas?
Ziemas riepas jāuzglabā vēsā, sausā vietā, sakrautas viena uz otras, prom no tiešiem saules stariem un karstuma avotiem, lai novērstu gumijas bojāšanos. Kad noņemiet ziemas riepas, katra riepa ir jāatzīmē, lai, kad pienāks laiks tās uzmontēt no jauna, varētu mainīt to atrašanās vietu uz automašīnas, tādējādi izlīdzinot riepu nodiluma tempu. Ideāli piemērots risinājums ir mājas garāža vai dārza šķūnis. Pirms ziemas riepu novietošanas glabāšanā tās ir arī jānomazgā siltā ūdenī un rūpīgi jānosusina. Ja Jums nav vietas, kur tās glabāt, daudzi riepu servisi piedāvā “riepu viesnīcas” pakalpojumus.
Kas ir ziemas riepas ar radzēm?
Riepas ar radzēm atšķiras no parastajām ziemas riepām, ar tajās iestrādātiem dzelzs dzelkšņiem jeb radzēm. Galvenais ieguvums no tām ir pārvietojoties pa apledojušiem ceļiem. Mīnusi – sliktāka vadāmība uz sausa un slapja ceļa un palielināts trokšņu līmenis.
Cik ilgi kalpo ziemas riepas?
Ja ziemas riepas lietojiet tikai ziemas laikā, variet sagaidīt, ka ar ziemas riepu komplektu nobrauksiet tikpat daudz kilometru, cik ar vasaras riepām. Tomēr ziemas riepas nolietojas ļoti ātri, ja tās lietojiet siltā laikā.