Mašīnas mazgāšana ir savā ziņā zinātne. To var iemācīties patstāvīgi un ar panākumiem pielietot to praksē, var „nelauzīt” sev galvu ar ” dažādām blēņām” un uzticēt mazgāšanu cilvēkiem, kas ar to pelna naudu. Priekšrocības un trūkumi ir acīmredzami: vienā gadījumā tiek zaudēts laiks, otrajā – nauda.

Par optimālāko metodi tiek uzskatīta automobiļa mazgāšana ar augsta spiediena aparātu palīdzību („Karcher” tipa), šajā gadījumā dubļi no mašīnas zūd, pateicoties spiedienam, bet ne desmitiem ūdens litriem. Liels pluss vēl arī tas, ka ir iespēja izmazgāt mašīnas dibenu, riteņu arkas, īsi sakot, daudzas grūti sasniedzamas un zemu novietotas vietas.

Īpaši kaitīgs – ir piekrist puiku norunām blakus tirgiem, kas sola tīru virsbūvi par santīmiem. Šajā gadījumā uzskati, ka tavas skaistules virsbūve tiks apstrādāta ar sīku smirģeļpapīru, jo šie puiši ekonomē ūdeni, bet dubļu berzēšana noved pie bēdīgām, kaut arī ne uzreiz manāmām acij, sekām virsbūvei.

Ievērojiet: eļļas, bituma plankumus un kvēpu plankumus nevar noskalot ar vienkāršu ūdeni. Tie tikai izsmērējās pa virsmu, bet, bez tam, ūdens atstāj nospiedumus un traipus.

Tāpēc tomēr ir nepieciešams izmantot speciālo autošampūnu (2 vāciņu pietiek 10 l ūdens), autošampūns ne tikai rūpīgi noraida dažādus dubļus, bet arī saudzīgi attiecas pret krāsotām un lakotām mašīnas virsmām.

Ja automobilis ir ļoti netīrs, var izmantot speciālos intensīvos attīrīšanas līdzekļus un pirms mazgāšanas ar šampūnu papildus apstrādāt vairāk piesārņotas virsmas un detaļas. Mazgāšanai labāk lietot otiņu ar mīksto plūksnojumu vai speciālo sūkli automašīnu mazgāšanai. Ja izmantot lupatu, smilšu graudiņi un dubļu daļiņas skrāpēs lakoto, krāsoto pārklājumu. Mazgāt mašīnu tiek rekomendēts “no jumta – līdz sliekšņiem” secībā, t.i. sākumā virsu, stiklus, tālāk virsbūvju panelējumus un tml.

Izmazgāto mašīnu noskalo ar tīru ūdeni un tikai pēc tā paņem lupatu, lai noslaucītu līdz sausumam un iztīrītu sīkus izlaidumus. Galvenos dubļus mazgāt ar lupatu nedrīkst!!!

Bamperam un riteņu gumijai ir cita pieeja: tiek izmantotas suka un saimnieciskās putas (es izmantoju sūkli un “Fairy”), jo dubļiem ir pretīga īpašība iesūkties gumijā un plastmasā.